Prvý polrok 100 % nárast cestujúcich !

danubewings_blazej

Danube Wings, ako jediná súčasna slovenská letecká spoločnosť dosiahla nárast oproti minulému roku v rovnakom období až 100 %. Prepravila viac než 80 tisíc pasažierov, čím dosiahla dvojnásobok oproti minulému roku. Konkrétne sa jej podarilo prepraviť 81 522 pasažierov za mesiacie január – júl, pričom minulý rok to bolo necelých 41 000.

Tento nárast bol možný vďaka orientácii na zahraničné linky a taktiež podpora zo strany francúzskych podnikateľov,vďaka ktorým sa podarilo otvoriť nové spoje z letiska Dole -Jura. Tiež zásadny vplyv malo štvrté lietadlo, ktoré umožnilo zvýšit frekvencie letov.

Taktiež na Slovensku Danube Wings zachovalo počet spojov medzi Košicami a Bratislavou a takteiž pravidelné letné spoje do troch chorvátskych miest.Len pár týždnov dozadu otvoril Danube Wings novú bázu v Taliansku, konkrétne v Rimini, ktorá bude slúžiť na zabezpečovanie charterových letov do Stredomoria.

„Nárastu sa tešíme. Sme radi, že sa nám podarilo uspieť v náročných zahraničných tendroch zabezpečujúcich rozvoj leteckej prepravy a turizmu viacerých regiónov. Bohužiaľ, u nás doma je podpora pravidelného lietania, ktoré prináša množstvo priamych pozitívnych efektov v turizme i podnikaní, stále na okraji záujmu kompetentných,“ konštatuje generálny riaditeľ Danube Wings Ján Rostáš.

Prvou medzinárodnou linkou z letiska Dole -Jura je Cambridge a na jeseň je pripravené zvýšenie letov medzi Nice a Angers na tri týždenne.Všetky tieto pozitívne správy prispeli k spomínanému nárastu pasažierov, a je predpoklad, že tieto čísla sa budú ešte zvyšovať a budúci rok prinesie Danube Wings možno nové spoje aj na Slovensku.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress