Otvorenie nových liniek vo Francúzku

DOLE_aeroport-054dd

Spoločnosť Danube Wings otvorila po pravidelných vnútroštátnych letoch v Taliansku aj letecké spojenia z francúzkeho letiska Dole- Jura, odkiaľ prevádzkujú aj medzištátne spoje.

V priebehu dvoch mesiacov spoločnosť spustí na letisku Dole – Jura štyri pravidelné linky spolu s dvoma nadväzujúcimi prípojmi. Bázu vo Francúzku budú obsluhovať slovenské posádky.

„Z našej novej bázy sa tešíme. Veríme, že francúzskym priateľom privezieme turistov a uľahčíme im cesty k moru či za prácou,“ povedal dnes generálny riaditeľ Danube Wings Ján Rostáš. „No treba povedať, že bez koncepčnej podpory letiska a samosprávy, ktorí tu úzko spolupracujú s miestnymi podnikateľmi v cestovnom ruchu, by sa tieto linky určite nemohli rozlietavať. Ich prínos totiž presahuje matematiku podnikania leteckej spoločnosti. Bez porozumenia kompetentných by toto letisko bolo paralyzované podobne ako viaceré letiská u nás, na Slovensku. Na škodu všetkých zúčastnených,“ dodal.

Danube Wings od začiatku tohto roka lieta vďaka podpore vlády aj na regionálnych linkách vo Švédsku a podpora podnikateľov umožnila aj otvorenie linky do Benátok.  Jedinou vnútroštátnou linkou na Slovensku ostáva Bratislava – Košice a to dvakrát denne už štvrtý rok.  Napriek tomu, že obsadenosť liniek BA-KE-BA je hlboko pod 50 % hranicou, o redukcíí počtu letov zatiaľ neuvažuje.

Okrem týchto liniek začal Danube Wings už od začiatku mesiaca lietať na charterových linkách do Chorvátska, ako sme písali v minulom článku. 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress