Koniec Danube Wings

danube_wings

Éra spoločnosti Danube Wings po 5 rokoch je u konca. Vnútroštátna linka Bratislava – Košice  prestala lietať dňa 20.11. a už v polovici októbra po redukcií letov  sa ozývali prvé názory, že pomaly ale isto sa schyľuje ku koncu aerolinky.  

Koncu spolupráce prispeli tiež vážne problémy s vyplácaním miezd a taktiež financovaní údržby lietadiel. Ku koncu novembra tak spoločnosť ukončila úplne svoju prevádzku a prepustila všetkých svojich zamestnancov.

Spoločnosť tak za doterajších 5 rokov prevádzkovala 4 lietadlá ATR 72 a taktiež prenajatý Boeing 737 od spoločnosti ČSA.

Pre všetkých cestujúcich však máme dobrú správu, nakoľko koniec danube wings neznamená aj koniec pravidelnej linky Bratislava – Košice – Bratislava . Práve na tejto trase od začiatku decembra začala prevádzkovať spojenie spoločnosť ČSA s nadvaznými spojmi Bratislava – Praha – Bratislava. Na obidvoch trasách môžete letieť každý pondelok, stredu a piatok a to až 2x denne ráno a večer.  Plán je dokonca rozšíriť spomínané lety na desať spojov v týždni. Lety budú trvať hodinu na trase z Prahy a 50 minút na trase do Košíc.  

Letenky Bratislava -Košice  sú už v predaji a začínajú na 79 € za spiatočnú letenku. Rezervácia je možná aj prostredníctvom  rezervačného formulára na našom webe.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress