Info

Danube Wings plánuje prepraviť okolo 300 tis. cestujúcich
Nová regionálna letecká spoločnosť Danube Wings plánuje v tomto roku prepraviť okolo 300 tis. cestujúcich na pravidelných a nepravidelných linkách a uskutočniť približne 4 tisíc letov. Informoval o tom v stredu obchodný riaditeľ spoločnosti Danube Wings Arpád Agócs. Koncom marca tohto roku plánuje firma otvoriť pravidelné linky z Bratislavy do Popradu (5-krát týždenne), do Bazileja (4-krát týždenne) a do talianskej Bologne (2-krát týždenne). Spoločnosť plánuje tiež prevádzkovať pravidelnú linku na trase Bratislava-Košice (2-krát denne). Od júna do septembra budú z bratislavského letiska odlietať lietadlá s logom spoločnosti Danube Wings aj do chorvátskeho Splitu, Dubrovníka a Zadaru. Spoločnosť plánuje zaviesť aj pravidelnú linku z Popradu do Bologne. Na nepravidelných linkách bude lietať z Bratislavy do Burgasu, Solúnu, na ostrovy Korfu a Zakynthos. 

 

Predpokladaný počet prepravených cestujúcich v tomto roku podľa Agócsa vyplýva z plánovaných pravidelných destinácií Danube Wings, sedačkovej kapacity lietadiel ATR-72, ako aj z už existujúcich zmlúv na charterové lety. “Plánujeme uzavrieť ďalšie zmluvy na domácom a zahraničnom trhu na prepravu cestujúcich v nepravidelnej doprave. Tieto lietadlá sú vyrobené aj pre rôzne podujatia, športové tímy a firmy, ktoré potrebujú prepraviť rýchlo 50- až 60-členné skupiny v rámci Európy,” povedal Agócs pre agentúru SITA. Podiel pravidelnej dopravy v Danube Wings by mal podľa odhadov predstavovať 65 % až 70 % z celkového objemu prepravy, zvyšok bude tvoriť nepravidelná doprava.

“Z krátkodobého hľadiska sa snažíme upevniť našu pozíciu a dostať sa do povedomia cestujúcich. Dlhodobo máme naplánované ďalšie potenciálne linky, destinácie, ktoré môžu byť zaujímavé,” dodal Agócs. Danube Wings chce oslovovať iný typ klientely než napríklad nízkonákladový dopravca SkyEurope Airlines. Ako Agócs ďalej uviedol pre agentúru SITA, Danube Wings si uvedomuje vplyv finančnej krízy na leteckú dopravu, poskytuje však lietadlá s kapacitou a linky za ceny a náklady, ktoré majú budúcnosť.

Danube Wings je obchodná značka, pod ktorou prevádzkuje pravidelnú a nepravidelnú regionálnu leteckú dopravu spoločnosť VIP Wings, s.r.o. Bratislava. Tá disponuje základným imaním v prepočte 140,74 tis. €, jej spoločníkom je spoločnosť Slovak Wings, a.s. Bratislava. Firma Danube Wings, s.r.o. Bratislava je zapísaná v Obchodnom registri SR od júla 2008, má základné imanie 6,64 tis. €, jej spoločníkom je Slovak Wings, a.s. Danube Wings je štvrtou leteckou spoločnosťou s domovským prístavom na bratislavskom letisku. V roku 2008 Danube Wings vykonal 198 komerčných letov a prepravil 4 630 pasažierov. Prvý let vykonala vlani v auguste na trase Bratislava – Košice – Simferopoľ, keď prepravila deti na liečenie na ukrajinský polostrov Krym. Danube Wings letenky využíva dve turbovrtuľové lietadlá francúzsko-talianskej výroby ATR-72 s kapacitou 64 až 72 miest, určených na regionálnu dopravu. S prvým lietadlom začala lietať v auguste a druhé pribudlo koncom roka 2008. Tretie lietadlo plánuje spoločnosť získať na prelome apríla a mája tohto roku. Ako alternatívu leteckej spoločnosti môžete využiť služby letenky Ryanair

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress