Oficiálny koniec linky Bratislava- Košice

Csa.a310-304.ok-wab.750pix

Spoločnosť Danube Wings od jesene tohto roku začala mať problémy a upravila letový poriadok na trase Bratislava – Košice. Po dvoch mesiacoch padlo definitívne NIE pre túto linku. Lety na tejto trase však nahradí aerolinka ČSA svojou linkou Praha – Bratislava – Košice. 

 

Danube Wings tak 29. novembrom uzatvorí štvorročnú etapu jedinej vnútroštátnej slovenskej linky. Dôvodom sa ukázala byť nedostatočná naplnenosť letov.  Podľa generálneho riaditeľa Danube Wings sa nepodarilo počas letov zaplatiť reálne náklady na fungovanie linky. Je pravdou, že pri akciových letoch kde cena letenky dosahovala 50 eur nebol problém lietadlo zaplniť, no táto suma ledva pokrýva poplatky letiskám a DPH. Linka tak môže fungovať pre dopravcu ktorý dokáže uspokojiť ponuku s nadväzujúcimi letmi do ďalších destinácii. Preto sme radi, že linka na tejto trase nezanikne ani po ukončení našej prevádzky, dodal Ján Rostáš.

 

Predaj leteniek od ČSA odštartuje 15.11.2013 a to za úvadzaciu cenu 78 eur na trase Bratislava – Praha a späť.  Lietať sa bude každý pondelok, stredu a piatok 2x denne. V letnom letovom poriadku od marca 2014 sa frekvencia letov rozšíri na 2 každý deň okrem soboty. Rovnako to bude aj na trase Bratislava – Košice kde tiež rotácia letov bude 2x denne. Let bude trvať približne 50 minút a cena letenky začína na 99 eur spiatočne, čo oproti cenám Danube Wings veľmi priaznivá správa.

„Zavedenie tradičného leteckého spojenia Bratislavy s Prahou a Košicami patrilo od nášho príchodu na letisko medzi naše priority a sme veľmi radi, že sa nám za taký krátky čas podarilo tento cieľ naplniť. ČSA je pre nás dlhoročným partnerom a sme radi, že túto linku prevádzkujú práve oni. Veríme, že sa spolupráca s nimi bude rozvíjať aj pre ostatné destinácie. Pravidelné spojenie s Prahou aj Košicami prináša najmä obchodným cestujúcim časovo výhodné cestovanie z Letiska Bratislava a umožňuje im i následné prestupy do iných, nielen európskych destinácií,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík.

Slovensko je pre České aerolínie tradičný a prirodzený trh, na ktorom by sme chceli byť v budúcnosti aktívnejší. Spoločnosť má za sebou náročný trojročný reštrukturalizačný plán, v rámci ktorého bolo nutné zrealizovať rad nepríjemných, ale potrebných úsporných opatrení. Za toto obdobie sa zmenil nielen dopyt, ale aj samotný trh leteckej dopravy na Slovensku, ktorý dlhodobo sledujeme. V súčasnosti môžeme cestujúcim na Slovensku ponúknuť produkty, po ktorých sa dopyt zvyšuje, no na trhu chýbajú. To je hlavný dôvod otvorenia nových spojení Českých aerolínií na Slovensku,“ uviedol Jozef Sinčák, výkonný riaditeľ Českých aerolínií pre Obchod a marketing.

Časy letov sú prispôsobené hlavne pre obchodných cestujúcich, pričom odlety z Bratislavy sú plánované o 10.10 hod. a 21.05 hod., a lety z Prahy štartujú o 6.35 hod. a 17.30 hod.

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress